Iran oficjalnie akceptuje kryptowaluty

Iran, to kolejne państwo po Wenezueli silnie zaangażowane w temat walut cyfrowych. Świat obiegła właśnie nowina, iż irański rząd zaakceptował wydobywanie kryptowalut jako część funkcjonującego przemysłu.

Uznanie eksploracji kryptowalut, jako branży przemysłowej wskazuje, że państwo staje się silnie ukierunkowane na rozwój polityki monetarnej. Część specjalistów wskazuje na działania naprawcze, po sankcjach ekonomicznych nałożonych przez Stany Zjednoczone.

Zainteresowanie rządu rozwojem kryptografii jest bardzo poważne. Może o tym świadczyć zaangażowanie w temat Banku Centralnego Iranu, który w najbliższych dniach przygotuje wstępne założenia projektu. Już teraz wiadomo, że wydobywanie kryptowalut zostało zaakceptowane przez irańskie ministerstwa, jednak ostateczna polityka ustawodawcza nie została jeszcze przygotowana.

Sekretarz Iranu przekazał mediom, że wykorzystanie kryptowalut ma na celu złagodzenie handlu między Teheranem a jego partnerami, zwłaszcza w związku z odnowionymi sankcjami USA.