Honeyminer: nowa aplikacja, która pozwoli Ci wykopać Bitcoin na laptopie

Na rynku pojawiło się nowe oprogramowanie do kopania. Honeyminer obiecuje, że każdy może wydobywać niewielkie ilości Bitcoina na laptopie z systemem Windows. Już teraz spekuluje się, że aplikacja da nowym użytkownikom szansę zapoznania się z kryptowalutą zanim zainwestują w drogi sprzęt.

Honeyminer został wydany wyłącznie w CoinDesk i w czerwcu wprowadził bezpłatną wersję beta, która zdobyła już 10.000 pobrań na całym świecie. Aplikacja pozwala użytkownikom uczestniczyć w poolu (grupie górników), podczas gdy procesor graficzny komputera (GPU) nie jest używany do przetwarzania obrazów lub filmów.

Pool skupia się na kryptowalutach, takich jak ethereum, ethereum classic, zcash, monero i innych przyjaznych GPU. Następnie, po zakończeniu sesji, Honeyminer wysyła zarobki uczestnika zamienione na bitcoin, bezpośrednio do portfela użytkownika.

Według twórców Honeyminera górnik korzystający z aplikacji nie musi przeliczać ani zarządzać konfiguracjami i ustawieniami, nie musi ręcznie sprawdzać cen, co zdecydowanie upraszcza całą procedurę. Program skonstruowany jest tak, by wykorzystywać jak najbardziej efektywnie sprzęt.

Algorytm Honeyminera automatycznie przełącza się między kryptowalutami co około 10 minut w zależności od wielkości bloku, a także w przypadku nagłej zmiany opłacalności wydobycia waluty.

Ten rodzaj usług oferuje nowe możliwości dla osób, które chcą nabyć Bitcoin, ale mają mało pieniędzy na inwestowanie lub ograniczony dostęp do giełdy kryptowalut. Aplikacja może także poszerzyć zakres graczy na rynku kryptowalut, którzy przez lata trafiali na bariery chociażby w postaci specjalistycznego sprzętu.

Aplikacja nie jest co prawda najbardziej opłacalną metodą wydobycia, ale niewątpliwie może stać się jedną z najprostszych metod na rynku.

Dodatkowo twórcy przewidzieli specjalną wersję o nazwie Honeyminer Pro, przeznaczoną dla zawodowych górników, którzy potrzebują pomocy przy zarządzaniu zużyciem energii i wybierania algorytmów do kopania.