Google zablokował kryptoaplikacje w mobilnym sklepie

Google zablokował w mobilnym sklepie aplikacje do kopania kryptowalut. Tym samym światowy gigant dołączył w swoich działaniach do firmy Apple. Przypomnijmy, że w zeszłym miesiącu Apple zaktualizował zasady dotyczące aplikacji mobilnych dla iOS. Zabroniono korzystania z aplikacji, które mogły być używane do wydobywania kryptowalut na urządzeniach mobilnych.

Natomiast w czwartek świat obiegły informacje o zmianie polityki dla deweloperów Google Play. Nowe stanowisko firmy nie zezwala na aplikacje, które kopią kryptowaluty na urządzeniach mobilnych, ale dopuszcza aplikacje, które pomagają w zdalnym zarządzaniu kopaniem.

Zarówno Google, jak i Apple wzmacniają wysiłki na rzecz ograniczenia działalności związanej z wydobywaniem kryptowalut na swoich platformach.

Już w kwietniu Google podjęło działania polegające na zwiększeniu bezpieczeństwa w Chrome po tym, jak firma odkryła, że niektóre rozszerzenia dotyczące kryptoaplikacji nie spełniają zasad bezpieczeństwa. Cyberprzestępczość w tych obszarach zaczęła się rozszerzać, co niewątpliwie zmusiło światowe firmy do podjęcia kroków wykluczających pewne aplikacje.

O wzroście ilości hackerskich ataków, również informowała w ubiegłym miesiącu firma Kaspersky Lab, zajmująca się cyberbezpieczeństwem. Według rosyjskiej firmy, w przeciągu roku ilość przejętych urządzeń prowadzących wydobycie wzrosła o niemal 45%. Nielegalne wydobycie kryptowalut stało się teraz bardziej popularne, a według badań firm zajmujących się zabezpieczeniami, kryptokopacze stanowią obecnie ponad 30% wszystkich cyberataków.